Film izle
Ben Öldükçe Yaşarım (1965) – Yılmaz Güney & Selma Güneri
Ben Öldükçe Yaşarım (1965) – Yılmaz Güney & Selma Güneri
TÜR
YAPIM -
SÜRE -
IMDB -
KALİTE -
TERCİH -
YÖNETMEN -
OYUNCULAR

seo uzmanı

Duygu Sağıroğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Ben Öldükçe Yaşarım fiminde Yılmaz Güney ve Selma Güneri başrolleri üstlenmiştir.
Diğer Oyuncular; Gülbin Eray, Tuncel Kurtiz, Hamdi Şarlıgil, Tuncer Necmioğlu, Şükriye Atav, Hüseyin Zan, Hasan Ceylan, İhsan Bayraktar, Abdullah Ataç, Faruk Panter, Sevim Sevil, Rıza Tüzün, Ayşegül Devrim, Fatoş Tez, Hayri Esen, Hakkı Haktan’dır.

Büyük kentin acımasız kirli dünyasında, acılı bir tükenişin, umutsuz bir aşkın şiirsel öyküsü. Salon filmleri yapımcılarının dışladığı ve salon işletmecilerinin Beyoğlu sinemalarında “Koltuklarımız kırılıyor, seyircimiz değişiyor” gerekçesiyle filmlerini oynatmadıkları Yılmaz Güney’in ilk çizgi dışı filmlerinden biri. Konu, kan davası karşıtı bir öyküyü işliyor. Töre baskısıyla anası tarafından babasının intikamını alması için zorlanan, buna karşılık kan davasına karşı çıkıp Istanbul’da pavyon fedailiği yapan taşralı bir gencin dramı. fedai Ahmet (Yılmaz Güney), barın dansöz kızına gönlünü kaptırıp onu bu bataktan kurtarmaya çalışırken başı derde girer.

BU FİLMİ:   0 KİŞİ BEĞENDİ   0 KİŞİ BEĞENMEDİ
BU FİLMLEREDE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ ?
FİLM HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTİN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.