Film izle
Aslan Arkadaşım: Kuduz Recep (1967) – YILMAZ GÜNEY & TUNCEL KURTİZ
Aslan Arkadaşım: Kuduz Recep (1967)  – YILMAZ GÜNEY & TUNCEL KURTİZ
TÜR
YAPIM -
SÜRE -
IMDB -
KALİTE -
TERCİH -
YÖNETMEN -
OYUNCULAR

seo uzmanı

Duygu Sağıroğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği Aslan Arkadaşım / Kuduz Recep fiminde Yılmaz Güney ve Figen Say başrolleri üstlenmiştir.
Diğer Oyuncular; İsmet Erten, Tuncel Kurtiz, Metin Serezli, Danyal Topatan, Nevzat Şenol, Osman Türkoğlu, Orhan Çoban, Sevgi Can, Ünal Gürel, Adnan Mersinli, İhsan Gedik, Abdurrahman Palay, Nevin Akkaya, Sadettin Erbil’dir.

Osmanlı döneminde geçen bir olayı konu alıyor. Kuvay-ı Milliye oluşmadan önce, kendi başına buyruk hareket eden çetelerden birisi de Kuduz Recep’in çetesidir. Bunları düzenlemek ve milli ordu safına katmak için görevlendirilen yüzbaşı, bu çeteyi toparlamakta zorlanır. Paşalar ülkeyi peşkeş çekmek için kendi menfaatlerini düşünmektedirler. Paşalardan birinin, bir davette birkaç kese altın karşılığında düşmanlara ülkesini peşkeş çekmekte sakınca görmediği günlerden birinde Kuduz Recep çetesi ve yüzbaşı daveti basar ve paraları Ankara’ya Milli Mücadele’ye destek vermek amacıyla göndermek isterler. Fakat çete arasında paranın gönderip gönderilmemesi konusunda kargaşa çıkar. Kuduz Recep, bu davet sırasında vurulduğu için olaylara fazla müdahale edemez. Çetenin içinden Hamza sıyrılır ve ağırlığı nı koyar. Kuduz Recep’i safdışı eder ve altınlara el koyar. Bütün bunlardan haberi olmayan yüzbaşı, Kuduz Recep’i suçlar, altınların hesabını sorar.Fakat işleri ileriye götürmesini canıyla ödeyecektir. Yüzbaşının öldüğünü öğrenen Kuduz Recep deliye döner, Hamza (Tuncel Kurtiz)’yı safdışı eder ve altınları Ankara’ya gönderip, düzenli orduya katılmak üzere yola çıkar. Ne var ki düşman yaklaşmıştır. Mavzeri eline alır, bismillah der ve kendisine doğru gelen düşmana karşı koyar.

BU FİLMİ:   0 KİŞİ BEĞENDİ   0 KİŞİ BEĞENMEDİ
BU FİLMLEREDE GÖZ ATMAK İSTER MİSİNİZ ?
FİLM HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTİN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.